Pulsotronic M-PULSE 2 / Dijital + FL - 15.600 TL
Pulsotronic M-PULSE 2 / Dijital + FL

Düz sensörler, test edilen materyalin basitçe bir taşıma bandında veya kanalda taşındığı uygulamalar için uygundur. Kumaş veya folyo gibi ürünler de problem olmadan metal üzerinde kontrol edilebilir. Diğer düz sensörlerden farklı olarak, FL ürünlerinin çalışma prensibi, en yüksek hassaslıkları sağlayan dengeli bir bobin üzerine kurulmuştur. Yüksek kapasiteli elektronik bileşenlerimiz ile birlikte ürün efektlerini ve diğer […]

Pulsotronic M-PULSE 2 Dijital + FL
Düz sensörler, test edilen materyalin basitçe bir taşıma bandında veya kanalda taşındığı uygulamalar için uygundur. Kumaş veya folyo gibi ürünler de problem olmadan metal üzerinde kontrol edilebilir. Diğer düz sensörlerden farklı olarak, FL ürünlerinin çalışma prensibi, en yüksek hassaslıkları sağlayan dengeli bir bobin üzerine kurulmuştur. Yüksek kapasiteli elektronik bileşenlerimiz ile birlikte ürün efektlerini ve diğer parazitleri zayıflatmak mümkündür. Zengin, uzun ömürlü paslanmaz çelik koruma, kolayca monte edilebilir.

İşlev

FL’nin çalışma prensibi, sinyallerin hassas bir şekilde analiz edilmesini sağlar. Sinyalin kaynağı hakkında fikirler yürütülebilir. Sinyaller titreşim, ürün ve metal olarak ayırılabilir. Bu ek veri, metalik izler hakkında daha hassas bir tepki verilmesini sağlar. Sensörlere kalibrasyon ya da bakım yapılması gerekmez.

Kullanım

Operasyonda kullanılan elektronik parçalara göre kullanım, bir membran klavye ve LCD ekran ile gerçekleştirilir. Bu sebeple tüm önemli parametreler kolayca ve hızlı olarak görüntülenebilir ve gerektiğinde değiştirilebilir. Detektörün hassasiyeti de bu şekilde ayarlanabilir. Detaylı bilgileri, M-Pulse ve Digital+ elektronik ürünlerinin kağıtlarında bulabilirsiniz.

Taşınabilir parçalar için metalden bağımsız bölgeler.

Taşınabilir olmayan parçalar için metalden bağımsız bölgeler

Bu bölgelerin ebatları, ilgili veri sayfalarında verilmiştir.

Tip FL 300 .. FL 2500
Mekanik veriler
Aktif sensör genişliği X 300 .. 2500 mm (100mm basamaklar)
Materyal Paslanmaz çelik (sensör yüzeyi epoksi)
Statik parçalar için metalden bağımsız bölge 300 mm
Hareketli parçalar için metalden bağımsız bölge 2 500 mm
Kullanım Şartları
Saklama sıcaklığı -10 .. 50 derece
Kullanım sıcaklığı 0 .. 50 derece
Koruma sınıfı IP54
Elektrik bağlantısı Kontrol ünitesi ile tedarik
Hassasiyet1
Tanılama genişliği [mm] Demir içerikli-bilye Paslanmaz çelik-bilye Kullanılan sensör
400 mm 1,1 2,2 M-Pulse FL 400
500 mm 1,2 2,2 M-Pulse FL 500
600 mm 1,3 2,3 M-Pulse FL 600
1200 mm 1,5 2,5 M-Pulse FL 1200

Montaj
Sensörün algılama aralığı kısmen yukarıda ve detektörün açılma noktasının alt kısmında konumlandırılmıştır. Bu kısımda büyük metal parçalar tanılanabilir. Sensörün isabetli çalışmasının garantilenmesi için bu bölümlerin metalden uzak  tutulması gerekir. Bu “metalden bağımsız” denilen bölgeler iki tiptir:

Sipariş kodu:

Elektronik Sensör tipi Boyut [mm] Örnek

M-Pulse FL Sensör genişliği X M-Pulse FL 1400

Dijital +

1 Reel hassasiyet çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Uygun olmayan çevresel şartlar veya titreşimler hassasiyeti düşürebilir.
İletken test materyalleri de hassasiyeti etkileyebilir. Destek niteliğinde bilgiler için lütfen servis veya satış departmanımız ile temasa geçiniz. Servisimizde, merkezimizde yapılan ürün testleri de bulunmaktadır.

2 Büyük metalik parçalar, uzun
mesafelerden bile ünitenin hatalı olarak aktif hale gelmesine sebep olabilir. Veri, pozisyonundan çıkan makaralar vs . gibi küçük parçalar ile ilgilidir. Kesin bilgiler için lütfen servis veya satış departmanımız ile temasa geçiniz.

 

Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

Ürün Sipariş ve Destek Almak için Bizi Arayın

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz