Pulsotronic M-PULSE 2 / Dijital + BD - 22.500 TL
Pulsotronic M-PULSE 2 / Dijital + BD

  Alman üretimi Pulsotronic marka Tünel tipi metal dedektörler gıda kontrolüne uygun yüksek tespit ve dayanıklılık fonksiyonlarına sahiptir. Cihaz kullanımı esnasında ürün özelliklerine göre çeşitli ayarlamalar yapılabilmekle beraber daha karmaşık ürünler için de bu cihaz uygundur. Paslanmaz çelik gövdesi ve pürüzsüz yapısı gıda sektöründe bu cihazın akla ilk sırada gelmesini sağlar. Modern dijital teknolojisi sayesinde […]

Pulsotronic M-PULSE 2 Dijital + BD

 

Alman üretimi Pulsotronic marka Tünel tipi metal dedektörler gıda kontrolüne uygun yüksek tespit ve dayanıklılık fonksiyonlarına sahiptir. Cihaz kullanımı esnasında ürün özelliklerine göre çeşitli ayarlamalar yapılabilmekle beraber daha karmaşık ürünler için de bu cihaz uygundur. Paslanmaz çelik gövdesi ve pürüzsüz yapısı gıda sektöründe bu cihazın akla ilk sırada gelmesini sağlar.

Modern dijital teknolojisi sayesinde iletkenlik özelliğine sahip ürünlerin etkisini kolayca elimine eder. Sensör bakımı ve ücretsiz kalibrasyon yapılır.

Cihaz Özelliği

Klasik gıda dedektörlerinin aksine bu cihazın çalışma prensibi 3 başlıklı sisteme dayanır. Bu sistem, kullanıcının sinyalleri doğru analiz etmesini ve sinyallerin oluşma nedeni hakkında bilgi verir. Örneğin sinyaller bir ürünün metal içerip içermediğini gösterir ve manyetik olmayan metalleri bulmada üstün performans sağlar.

Kullanım

Dokunmatik ekran ile kullanılır. Dahası bütün önemli parametreler kolayca görülebilir ve bilgi akışı hızlandığı gibi gerekirse değişebilir.Aynı zamanda cihaz hassasiyeti ayarlanabilir. Daha detaylı bilgiyi M-PULSE 2 ve Dijital + ‘ların kullanım kılavuzundan elde edebilirsiniz.

Kurulum

Sensörün tespit oranı kısmen de olsa az önce anlatılmıştı ve cihaz girişinin altında da ayrıca belirtilmektedir. Gıda sektöründe büyük metal parçaların zaten tespiti yapılabilmektedir. Cihazdan doğru verim alabilmek için ürün paketlemesinin metal ve benzeri madde içermemesi gerekir. Mekanik detaylar 2’ye ayrılır:

Esnek metaller için metal-serbest bölge ve Esnek olmayan metaller için metal-serbest

Bu bölgeler kullanım kılavuzunda da ayrıca açıklanmaktadır.

Modeller:
M-Pulse2
Digital+
Endüstriyel Dizayn
Konveyör bant
Ürün (gıda) kontrolü
Üretim aşaması kontrolü
Cihaz kontrolü

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model M-Pulse 2 BD
Mekanik Detaylar
Tespit yüksekliği 50 – 500 mm – istek üzerine özel ölçü
Tespit genişliği 100 – 700 mm – istek üzerine özel ölçü
Malzeme Paslanmaz çelik (İç bölge: Epoxy ile kaplanmış)
Kurulum 4x dişli pim M12 x 45
Esnek olmayan metaller için metal-serbest bölge 1,0 x tespit yüksekliği
Esnek metaller için metal-serbest bölge 1,5 x tespit yüksekliği
Uygulama Koşulları
Depolama ısısı -10 – 50°C
Cihaz için uygun sıcaklık 0 – 50°C
Koruma sınıfı IP65 (IP67 HPW versiyonu için)
Elektriksel bağlantı Kontrol ünitesi vasıtasıyla; Kontrol ünitesi sensöre direkt olarak bağlanır ya da isteğe bağlı olarak 3 m uzağa kurulabilir.
Ayarlanabilir max. hassasiyet* dedektörün merkezi
Tespit yüksekliği [mm] Fe–Demir bilye SS-Paslanmaz Çelik bilye Kullanılan sensör
Tespit yüksekliği 100 0,6 mm 0,8 mm M-Pulse2 BD 350×100
Tespit yüksekliği 150 0,8 mm 1,1 mm M-Pulse2 BD 350×150
Tespit yüksekliği 200 1,0 mm 1,6 mm M-Pulse2 BD 400×200
Tespit yüksekliği 250 1,2 mm 1,8 mm M-Pulse2 BD 450×250
Tespit yüksekliği 300 1,5 mm 2,0 mm M-Pulse2 BD 450×300
Tespit yüksekliği 350 1,8 mm 2,1 mm M-Pulse2 BD 600×350
Tespit yüksekliği 400 2,0 mm 2,5 mm M-Pulse2 BD 750×400
 

Gerçek hassasiyet çeşitli sebeplere göre değişir. Olumsuz çevresel koşullar ya da hareketlenmeler hassasiyeti düşürebilir. İletken test materyalleri de hassasiyeti etkileyebilir. Daha fazla bilgi elde etmek için teknik servis ya da satış departmanıyla iletişime geçebilirsiniz. Merkez ofisimizde ürün testi mevcuttur.

2 büyük metal obje uzun bir mesafeden hatalı sonuç elde edilmesine sebep olabilir. Daha küçük parça önerilir. Daha doğru bilgi için lütfen teknik servisle ya da satış departmanıyla iletişime geçin.

Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

Ürün Sipariş ve Destek Almak için Bizi Arayın

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz